Kancelaria

Adwokat jest prawnikiem, który w swojej kancelarii adwokackiej oferuje usługi doradztwa prawnego, czyli na przykład sporządza opinie prawne, udziela porad prawnych lub reprezentuje swoich klientów przed sądem i w urzędach. Adwokaci zazwyczaj prowadzą własną kancelarię adwokacką, działając tym sposobem na własny rachunek.

Droga do kariery adwokata jest niezwykle trudna i czasochłonna, jednakże jest to inwestycja, która w przyszłości może okazać się warta zachodu. Wszystko zaczyna się od podjęcia studiów, na które nie jest tak łatwo się dostać. W pokonaniu tej drogi nie obędzie się również bez przejścia wszelkich szkoleń.

Kancelarie adwokackie oferują wszelkiego rodzaju usługi prawne

Kancelarie adwokackie oferują wszelkiego rodzaju usługi prawne

Po studiach i odbyciu potrzebnej do wykonywania zawodu aplikacji, młodzi adwokaci decydują się na pracę lub założenie własnej kancelarii adwokackiej.
Kancelarie adwokackie oferują wszelkiego rodzaju usługi prawne dla:

  • osób fizycznych,
  • małych firm,
  • korporacji,
  • instytucji,
  • oraz organizacji.

Ze względu na ogromne możliwości kancelarii adwokackiej, zajmują się najróżniejszymi sprawami swoich klientów oraz reprezentują ich przed sądem. Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym pojawia się wiele sytuacji, które należałoby rozstrzygnąć przez sądem, gdyż inne rozwiązanie nie wchodzi w grę. W tym właśnie momencie najlepszym adresem, gdzie można znaleźć poradę czy też pomoc, są kancelarie adwokackie. Czy to sprawa o alimenty, czy o odszkodowanie, które niesłusznie nie zostało przyznane, czy też mobbing w pracy. Tym wszystkim właśnie zajmują się adwokaci i to dzięki nim powód bądź też pozwany jest w stanie wygrać daną sprawę.
W kancelarii adwokackiej można nie tylko wynająć adwokata, który odpowiedzialny jest za reprezentację przed sądem, można tu też zasięgnąć porady prawnej.

W większości kancelarii wstępna rozmowa z adwokatem zazwyczaj odbywa się bezpłatnie, dopiero gdy adwokat po wstępnym zapoznaniu się ze sprawą i jej trudnością oceni swoje możliwości wobec istniejącej sprawy, zaproponuje klientowi formę współpracy i jej ewentualne koszty. Często zdarza się tak, że sprawa dotyczy małych rzeczy, a dużych pieniędzy, a sprawa może toczyć się miesiącami, a nawet latami. W tym przypadku zazwyczaj adwokaci proponują bardzo korzystną umowę klientowi, mianowicie ustalony procent od wygranej sprawy. Jest to korzyść obustronna, gdyż klient nie płaci za porady i za reprezentowanie swojej sprawy w sądzie, a adwokat może liczyć na większe wynagrodzenie w przypadku wygranej sprawy. Sytuacja ta bardziej mobilizuje wynajęty zespół adwokacki, który mocniej  przykłada się do sprawy i robi wszystko by ją wygrać. Każda kancelaria prawna, a w niej każdy radca prawny jest otwarty na wszelkie propozycje na zawarcie współpracy z potencjalnymi klientami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *