Porady prawne

Rozwój techniczny, który w ostatnich latach doprowadził do przekształcenia dotychczas istniejącego społeczeństwa poprzemysłowego w tak zwane społeczeństwo informacyjne, czyli takie, w którym to informacja jest towarem, rozszerzył także możliwości jej zasięgnięcia. Dotyczy to wszystkich usług związanych z różnego rodzaju doradztwem w tym również doradztwem prawnym.

Porady prawnej można zasięgnąć także przez internet

Porady prawnej można zasięgnąć także przez internet

Otóż informacje pomocne przy rozwiązaniu problemu prawnego można już nie tylko uzyskać podczas osobistej rozmowy z fachowcem w tej dziedzinie. Dostęp do porad prawnych w coraz to szerszym zakresie możliwy jest także za pomocą internetu. Dzięki tej formie świadczenia usług prawnych powstaje opcja, która pozwala na uzyskanie pomocy prawnej w miarę szybki i tani sposób. Porady prawne w internecie mają rożną formę i dotyczą oczywiście najróżniejszych dziedzin prawa, takich jak:

Najbezpieczniejszym i najpewniejszym adresatem problemów prawnych jest każda kancelaria adwokacka, która odpłatnie udziela porad prawnych. W praktyce wygląda, to w następujący sposób. Po wypełnieniu formularza z zapytaniem, klient dostaje na wcześniej podany adres mailowy spis wymaganych informacji i dokumentów, a także informacje o kosztach i terminie realizacji usługi. Po zaakceptowaniu warunków realizacji oraz uiszczeniu wpłaty, kancelaria przystępuje do wykonania porady, która następnie zostaje przesłana na adres mailowy klienta.

Obok stron internetowych kancelarii i adwokatów udzielających porad online istnieje niezliczona ilość stron zbudowanych na zasadzie forum, gdzie można wstawić swoje zapytanie o poradę prawną. Odpowiedzi udzielają inni uczestnicy forum niekoniecznie posiadający wykształcenie czy też kwalifikacje prawne. Jak to na forach bywa, opisywane są raczej osobiste doświadczenia związane z podobnym problemem. Strony te reklamują się często jako porady prawne gratis lub też porady prawne za darmo. Co warto wziąć jednak pod uwagę to fakt, że każdy problem prawny posiada swoją własną indywidualną specyfikę oraz związany jest z osobistą sytuacją tak zwanego w żargonie adwokackim podmiotu prawnego. Uczestnicy forów z powodu braku doświadczenia i kwalifikacji mogą często skierować szukającego pomocy w złym kierunku lub nawet wprowadzić go w błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *